Spor

İstifa Sonrasında Damien Comolli’den Flaş Açıklamalar

Fenerbahçe'ye geldiği ilk günden itibaren eleştirilerin odağında olan Damien Comolli ayrılığı sonrasında ilk açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe’de Ali Koç’un Başkan seçilmesinin hemen ardından sportif direktör olarak getirilen ve özellikle transfer sürecinin en etkin isimlerinden birisi olarak gösterilen Damien Comolli, geçtiğimiz yıldaki başarısızlığın en önemli faktörlerinden birisi olarak görülüyor.

Fenerbahçe Düşme Hattında Mücadele Vermişti

Düşme hattı tehlikesini yaşayan Fenerbahçe, böylesine zorlu bir sezon sonrasında 2020 yılında daha güçlü isimleri alacağı yönünde bir beklenti oluşturmuştu. Fakat 2020 yılında yapılan transferlerin büyük bir bölümü de yine özellikle taraftar nezdinde kabul edilmedi Damien Comolli için baskı çok daha arttı.

Resmen Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Damien Comolli ile yolların ayrıldığı net bir şekilde belirtilirken, yeni açtığı sosyal medya hesabından bu durumu onaylayan Damien Comolli, böylece Fenerbahçe defterini kapatmış oldu. Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yeni bir açıklama daha yapan Sportif direktör, yaptığı açıklamada Fenerbahçe’deki süreç ile ilgili bilinmeyenleri aktardı.

“İstifa Kararımı Önceden Verdim”

İstifa kararını çok daha önceden verdiğini fakat istifasının kabul edilmediğini söyleyen Damien Comolli, ilk olarak Şubat ayında istifa kararı aldığını söyledi. 2019 yılında yaşanan bu durum sonrasında istifası kabul edilmeyen teknik isim, görevine devam etmek durumunda kaldı. İstifa kararı aldığı için ilerleyen dönemlerde de istifa isteğini tekrar tekrar yönetime ilettiğini söyleyen fakat Ali Koç tarafından bu isteğin kabul edilmediğini belirten Comolli,  Fenerbahçe’yi çok daha önceden kafasında bitirdiğini de yaptığı açıklamalar ile belirtmiş oldu.

İstifa kararı almış olmasına rağmen çalıştığı her dönemde profesyonel bir şekilde işine bağlı kaldığını ve mevcut şartlar altında en iyi oyuncuları takıma kazandırmaya çalıştığını söyleyen Damien Comolli, özellikle finansal model ve yönetim şeklinde ciddi sorunların olduğunu ve Türk futbolu için de benzer süreçlerin yaşandığını belirtti.

Yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe başkanı Ali Koç a teşekkür etmeyi ihmal etmeyen teknik adam, özellikle Fenerbahçe ve kendisi için yapılan eleştirilerin haksız olduğunu, bu haksızlığın da kısa süre içerisinde ortaya çıkacağını söyledi. Comolli yaptığı açıklamada, aynı zamanda Fenerbahçe taraftarının takımı olan tutkusuna da büyük bir hayranlık duyduğunu belirtti. Tüm bu yaşananlar ile birlikte Fenerbahçe’deki Comolli süreci resmen sona ermiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı