Teknoloji

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? Yeni İddialar Var!

GTA 6 için uzun zamandan beri gündemde yeni bilgiler yer alırken çıkış tarihine dair yeni detaylar paylaşıldı.

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Bugüne kadar şirket tarafından oyun ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, oyun çıkış sürecine dair de bir şey paylaşılmadı. Bu belirsizlik de oyun hakkında sürekli yeni sızdırmalar ve iddiaların ortaya çıkmasına neden oldu.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Son dönemlerde en çok dikkat çeken iddialardan birisi ise oyunun çıkış tarihine yönelik oldu. Bugüne kadar paylaştığı ön bilgiler ve sızdırmalar ile büyük bir güven yaratan Gamewhere, GTA 6 için 2020 yılına işaret etti. Yapılan paylaşımda yeni oyunun 2020 itibari ile piyasada olacağı belirtilirken bu yeni gelişme tüm dünyada büyük bir dikkat çekti. Üstelik paylaşımda dikkat çeken bir diğer detay oyunun fiyatı oldu. Paylaşımda oyunun hangi platformlarda ne kadarlık bir etiket fiyatı ile satışa çıkacağı da paylaşıldı.

GTA 6 Beklentileri Aşabilir

GTA 6 için tüm bu iddialara ek olarak genel olarak beklentileri aşacak bir oyunun piyasaya geleceği düşünülüyor. Öyle ki uzun zamandan beri şirket tarafından üzerinde çalışmaların sürdüğü oyun, GTA 5 ile yakalanan başarı göz önünde bulundurulduğunda çok daha yüksek bir beklenti oluşturmuş durumda. Gündemde çok fazla iddia olmasına karşın en çok inanılan ve ilgi gören iddia Gamewhere tarafından paylaşılan oldu.

GTA 6 Hangi Platformlarda Desteklenecek?

GTA 6 için paylaşılan iddialarda oyunun sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC sürümleri için çıkarılacağı belirtildi. Bu bakımdan bu platformlar dışında oyunun piyasada yer alması beklenmiyor.  Bu doğrultuda ise PlayStation 5 ve Xbox Series X sahipleri için GTA 6 oynamak hayal olabilir.

GTA 6 Kaç Para Olacak?

GTA 6 için paylaşılan sızdırmaya göre oyun için belirlenen etiket fiyatları ise şöyle;

PC versiyonu için; 59,99 Euro

PlayStation 4 versiyonu için; 69,99 Euro

Xbox One versiyonu için; 69,99 Euro

Oyun için çok fazla soru işareti olsa da tüm detayların önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor. Oyunun gündemde yer alan bilgiler ışığında çıkması seriyi takip edenleri sevindirecek. Fiyatları uygun olduğu gibi GTA 5 sonrasında çok daha gelişmiş bir oyun içi motoru ve özellikleriyle gelecek oyun, beklentileri tamamiyle karşılayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı